Home
menu strip

PONUKA

Pestovateľská pálenica
Pestovateľská pálenica
(klikni pre detail)

Jedným z tradičných spôsobov spracovania ovocia v ovocinárskych oblastiach je pálenie pravého destilátu. U nás si môžete vypáliť ovocie z Vášho vlastného kvasu alebo službu ktorú ponúka jedine PÁLENICA KRÁSNO – pálenie destilátu z ovocia vypestovaného u nás v ovocinárskej firme s dlhodobou tradíciou a to už 20 ročnou!!! (pestovaním jadrovín a kôstkovín sa zaoberáme od roku 1980)

Našu vysokokvalitnú, 100 percentne hygienicky čistu pálenicu sa nám podarilo postaviť v priebehu roka 2011 počas štiestich mesiacov. Po dodaní najmodernejšej technológie v Topoľčianskom regióne sme v decembri spustili pálenicu do prevádzky.

Výrobné priestory spĺňajú prísne pravidlá a kritéria Európskej Únie, ďalej sa riadime zákonmi a vyhláškami MPSR a colnými predpismi. Hlavný proces pálenia prebieha v jednokotlovom zariadení s rektifikačnou kolónou, kde sa vysokokvalitným procesom oddeľujú vodne pary od alkoholových vo viacposchodovej kolóne. Zariadenie nám umožňuje dosiahnuť vysokokvalitný efekt, s možnosťou regulácie liehovitosti, aromatizácie a jemnej lahodnej chuti ovocného destilátu.

Najväčšou výhodou pre zákaznika je automatické nasávanie kvasu – vývevou a to z nádoby zákazníka priamo do nádoby na predohrev. Týmto spôsobom manipulácie s kvasom zaniklo ručne prelievanie.

Kotol na pálenie je vyhrievaný zemným plynom s možnosťou regulácie podľa potreby. V dôsledku postupného, priebežného a stáleho horenia horákov pri rovnakej teplote je vynikajúci výsledný produkt.

Cena pálenia v pestovateľskej pálenici Krásno je 4,25 Eur za jeden liter 50%.destilátu.

Obsluhu kotla zabezpečujú vyškolení pracovníci. V prevádzke musia byť dodržiavané bezpečnostné a hygienické predpisy BOZP, ako prevádzkovateľom tak i zákazníkom. Každý zákazník sa musí vo výrobných priestoroch riadiť vnútorným poriadkom a pokynmi prevádzkovateľa.

Naše služby poskytujeme zákazníkom len od decembra roku 2011, i napriek tomu máme pozitívne ohlasy. Ďakujeme za prejavenú dôveru a srdečne Vás pozývame do našej novootvorenej prevádzky.

Ovocie
Ovocie
(klikni pre detail)

Produkty: Hlavným produktom je jadrové ovocie takmer 100 % výsadby a to hlavne jablká.

Jablko - je to najbežnejšie stolové ovocie, vyznačuje sa pekným vzhľadom, chuťou, šťavnatosťou, obsahuje veľké množstvo vody, málo tukov a bielkovín, viac vitamínov, najmä pod šupkou, A, B, C, PP, minerálne látky. Je to prvé ovocie, ktoré sa dáva deťom, podporuje trávenie a čistí chrup. Používa sa - výživy, kompóty, džemy, mušty.

Odrody jabĺk: Idared, Golgen Delicius, Jonagold, Jonagored, rezistentný Topaz a Rubinola, Rubín, Braeburn, Granny Smith, Mutsu, Ontário, Florina a letná odroda Early Gold, atď.

Vedľajší produkt je kôstkové ovocie -Slivky a to hlavne Stanley.
Slivky: vyšší obsah cukru, železa, vitamínu A a C, je to tiež stolové ovocie.

Výkup ovocia: čerešne, marhule, broskyne, slivky.

FOTOGALÉRIA

DSC_0042.JPGDSC_0656.JPG tlacidlo